افزایش مجدد قیمت طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.30 درصد رشد به 1804 دلار و 11 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با 0.38 درصد افزایش به 1808 دلار و 80 سنت رسید.

آمارهای جدید نشان می دهد تعداد مبتلایان به کرونا در سطح جهان به بیش از 12 میلیون و 830 هزار نفر رسیده و تاکنون بیش از 565 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

روز یکشنبه تنها در فلوریدا تعداد مبتلایان به بیش از 15 هزار نفر رسید. این در حالی است که دولت ترامپ تلاش های خود برای بازگشایی مدارس را تشدید کرده اعتراضات علیه استفاده از ماسک در میشیگان و میزوری برنامه ریزی شده است.

دونالد ترامپ روز جمعه گفت در حال حاضر به مذاکرات فاز دوم توافق تجاری با چین فکر نمی کند. روابط آمریکا و چین طی ماه های گذشته به شدت رو به تیرگی گذاشته است.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز ثابت بود. قیمت طلا برای خرید فیزیکی در هند طی هفته گذشته برای اولین بار در سال جاری میلادی نسبت به بازار جهانی بالاتر رفت. این افزایش ناشی از کاهش واردات و توقف قاچاق فلز زرد بود.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها قیمت پالادیوم امروز با نیم درصد رشد به 1979 دلار و 96 سنت رسید. قیمت پلاتین هم 1.3 درصد رشد داشت و به 824 دلار و 80 سنت رسید. قیمت نقره نیز با نیم درصد رشد 18 دلار و 75 سنت معامله شد.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه